Skip directly to content

Pfizer global – fakta a čísla

Pfizer je celosvětová farmaceutická společnost zaměřená na výzkum a vývoj nových léků. Od roku 1849 objevujeme a vyvíjíme inovativní produkty, které zlepšují kvalitu života lidí na celém světě a pomáhají jim radovat se z delšího, zdravějšího a produktivnějšího života.

Po sloučení se společnostmi Warner-Lambert v roce 2000 a Pharmacia v roce 2003 se společnost Pfizer stala vedoucí a nejrychleji rostoucí farmaceutickou společností na světě. Dnes je společnost Pfizer největší farmaceutickou společností v počtu prodaných balení léčivých přípravků, a to i díky velké akvizici se společností Wyeth v roce 2009. V roce 2013 jsme dokončili prodej divize veterinárních přípravků, které dnes uvádí na trh samostatná společnost Zoetis.

V roce 2014 převzali portfolio vakcín prodávaných společnosti Baxter a stále rosteme. V roce 2015 proběhla akvizice společnosti Hospira, díky které jsme se stali vedoucí farmaceutickou společností v oblasti biosimilars. Nejnověji jsme v roce 2016 oznámili zahájení akvizice společnosti Medivation, díky které se staneme vedoucí světovou farmaceutickou společností v oblasti onkologie.

V roce 2015 společnost Pfizer vykazovala prodeje ve výši 48,9 miliard amerických dolarů a v současnosti zaměstnává kolem 92 000 lidí.

Zaměstnanci společnosti Pfizer pracují na šesti kontinentech a naše výrobky jsou dostupné ve více než 150 zemích světa. Na většině trhů se Pfizer nachází mezi prvními pěti farmaceutickými společnostmi. Naším cílem je stát se světovou jedničkou pro pacienty, zákazníky, kolegy, investory, obchodní partnery a společnosti, kde pracujeme a žijeme. Společnost Pfizer dlouhodobě patří mezi nejvíce obdivované společnosti ve světě.

Pfizer investoval v roce 2015 do výzkumu a vývoje nových léků celkem 7,69 miliard amerických dolarů, což je více než 15% svého obratu.

  • V celosvětovém měřítku chceme dosáhnout maximálního uznání od pacientů, zákazníků, kolegů, investorů, obchodních partnerů a komunit, ve kterých pracujeme a žijeme. Zasvětili jsme naši činnost naplnění lidské touhy po delším, zdravějším a spokojenějším životě prostřednictvím inovace farmaceutických a spotřebních přípravků. Jsme plně oddáni myšlence naplňování potřeb našich zákazníků, jejichž spokojenost je neustále v centru naší pozornosti.
  • V každé zemi a komunitě, ve které působíme, se aktivně podílíme na její proměně v lepší místo pro život i práci, neboť jsme si vědomi, že dlouhodobá prosperita našich států, ve kterých působíme, a místních komunit přímo ovlivňuje naši práci.