Skip directly to content

Centra globálního výzkumu a vývoje

Groton, Connecticut, USA

V roce 1946 zakoupila společnost Pfizer nevyužité loděnice v Grotonu, Connecticut. Budovy s rozlohou 55 ha jsou místem pro výzkum širokého spektra chorob včetně onemocnění centrálního nervového systému, zánětlivých onemocnění, poruch imunitního systému, diabetu, obezity, osteoporózy a infekčních chorob. Areál v Grotonu tvoří laboratoře na ploše milionu metrů čtverečních, kde je zaměstnáno více než 4000 vysoce kvalifikovaných vědců, techniků, lékařů a jiných odborníků. Nové zařízení na desetihektarovém pozemku, které se nachází blízko města New London ve státě Connecticut, je místem pro 2000 členů vývojového týmu.

La Jolla, Kalifornie, USA

Laboratoře společnosti Pfizer pro globální výzkum a vývoj v La Jolle posilují přítomnost společnosti Pfizer v průmyslu globální biotechnologie. Laboratoře v La Jolle dosáhly prvenství v tvorbě současných inovačních přístupů při hledání nových léků, které by bojovaly s rakovinou, AIDS a jinými závažnými onemocněními.

Klíčem k úspěchu dosaženému ve středisku La Jolla je schopnost dát dohromady nové poznatky a technologie z množství vědeckých disciplín a aplikovat je na problémech, kterým musíme čelit při objevování léků. Mezi produkty pocházející z La Jolly patří např. inhibitory proteázy k léčbě infekce HIV.

Sandwich, Spojené Království

Největší výzkumné pracoviště severoamerické farmaceutické společnosti mimo USA. Více než 3500 pracovníků zde zpracovává výzkumné projekty v celé šíři terapeutických oblastí. Jednou z hlavních funkcí je vyhledávání potenciálních léčiv novými skríningovými metodami např. HTS ADME (High Throughput Screening - Absorption, Distribution, Metabolism, Excretion and Toxicity).

St. Louis, Missouri, USA

Laboratoře v St. Louis jsou centrálou pro výzkum biologické léčby a léčiv s protizánětlivým účinkem. 1200 pracovníků zde ve čtyřech výzkumných jednotkách vyvíjí látky, jenž zasahují do metabolismu proteinů.

South San Francisco, Kalifornie, USA

V roce 2006 získává Pfizer nové výzkumné centrum v oblasti neurologie – laboratoře dřívější biotechnologické výzkumné společnosti Rinat. V současné době tvoří intergrální část výzkumných pracovišť společnosti Pfizer.

Cambridge, Massachusetts, USA

V roce 1999 bylo založeno malé centrum pro výzkumu technologií (RTC), sídlící v Bostonské akademické, biotechnologické a medicínské oblasti. Posláním RTC je přinášet nové technologie, které umožní podávat inovativní léčiva.