KontaktInvestorsHealthcare ProfessionalsKontakt
HomeO NásO společnostiO společnosti

Společnost Pfizer* je přední světová biofarmaceutická společnost založená na výzkumu a vývoji vlastních léků. Od svého založení v roce 1849 sídlí v New Yorku v USA.

Náš účel a smysl naší existence (Our Purpose) je přinášet průlomové léky, které mění život pacientů. Vyvíjíme nové, inovativní léky, včetně léků biologických a vakcín. Naše léky jsou dostupné po celém světě.

Podporujeme programy a aktivity, které pomáhají veřejnosti, zajišťují pokrokovou lékařskou péči a zlepšují výsledky léčby pacientů. Věříme, že všichni si zaslouží žít ve zdraví. To je hnací síla naší touhy poskytovat přístup k lékům, které jsou bezpečné, účinné a dostupné. Vývoj nových léků je však také velmi nákladný, proto investujeme velkou část našich příjmů zpět do výzkumu a vývoje. Například v roce 2019 jsme investovali do našich výzkumných programů 16,7 % z celkových příjmů, tedy konkrétně 8,65 mld. USD (více než 190 mld. Kč). V České republice působí společnost Pfizer od roku 1993. Uvádíme zde na trh léčivé přípravky z oblasti onkologie, kardiologie, neurologie, revmatologie, gastroenterologie, antibiotika, léky na vzácná onemocnění, vakcíny a mnohé jiné. Informace o našich produktech jsou dostupné na této webové stránce v sekci VPOIS (Veřejně přístupná odborná informační služba). Zabýváme se nejen prodejem léčivých přípravků, ale také vzděláváním odborné veřejnosti, a ve spolupráci s nemocničními zařízeními organizujeme v ČR klinická hodnocení léků.

Společnost Pfizer je také významným investorem v České republice. Například v roce 2014 jsme v ČR investovali téměř 180 milionů Kč do sjednocení správy našich finančních aktivit – vybudovali jsme v Praze centrum sdílených finančních služeb – GFS (Global Financial Services), kde zaměstnáváme více než 200 vysoce kvalifikovaných finančních expertů.

V současné době v ČR zaměstnáváme bezmála 200 zaměstnanců. Cílem naší personální politiky je být jedním z nejvyhledávanějších zaměstnavatelů ve farmaceutickém průmyslu z hlediska ohodnocení zaměstnanců, kvality nabízených zaměstnaneckých výhod a možností profesního i osobního růstu zaměstnanců. A to se nám daří. Například v roce 2020 jsme získali první místo v průzkumu atraktivity zaměstnavatelů „Randstad Employer Brand Research 2020“ v České republice pro obor farmacie. Máte-li zájem o zaměstnání v naší společnosti, navštivte sekci Kariéra na tomto webu.

* Čti „fajzr“

Pokud vás zajímá historie vzniku naší společnosti, přinášíme vám náš příběh.

SKROMNÉ ZAČÁTKY
V roce 1849, rok po příchodu z Německa do New Yorku, založili bratranci Charles Pfizer (chemik) a Charles Erhart (cukrář) v Brooklynu společnost Charles Pfizer & Company Inc. V té době vyráběla hlavně léčiva a chemikálie včetně jodu či kafru. Prvním výrobkem společnosti Pfizer byl přípravek proti parazitům. V roce 1868 se společnost přestěhovala na newyorský Manhattan, kde poté sídlila více než 150 let. Na přelomu 19. a 20. století se hlavním produktem společnosti Pfizer stala kyselina citronová. Tato všestranná látka měla velmi široké průmyslové využití, ale její výroba byla v té době finančně příliš nákladná a používanými postupy nebylo možné získat větší množství. Od roku 1919 uměla společnost Pfizer jako první na světě vyrobit kyselinu citronovou masově, fermentací z cukru.

​​​​​​​ZÁZRAČNÝ LÉK
S příchodem druhé světové války bylo nutné vyvinout lék s účinkem proti infekcím. Ačkoli v roce 1928 Alexander Fleming ve své laboratoři odhalil antibakteriální účinky penicilinu, stále chyběl způsob, kterým by bylo možné získat penicilin v masovém měřítku. 
Do řešení výroby penicilinu ve velkém bylo zapojeno několik amerických farmaceutických společností. V roce 1941 společnost Pfizer využila své poznatky z oblasti fermentace a jako první začala vyrábět penicilin ve velkém množství, čímž se dostala do povědomí široké veřejnosti. Penicilin, označovaný jako zázračný lék, tak vstoupil do věku moderní medicíny. 
Do roku 1945 byla společnost Pfizer největším výrobcem penicilinu na světě a pracovala na objevení nového léku. V roce 1959, po provedení 20 milionů testů na 135 000 vzorcích po celém světě, bylo na trhu představeno nové antibiotikum terramycin – první lék vynalezený systematickým výzkumem společnosti Pfizer. Od té doby se můžeme považovat za moderní farmaceutickou společnost tak, jak je známe dnes.


GLOBÁLNÍ EXPANZE
V roce 1951 začala společnost Pfizer svou celosvětovou expanzi. Na začátku šedesátých let byla společnost Pfizer hlavním výrobcem nové vakcíny proti obrně. Tato očkovací látka byla použita pro téměř 60 milionů lidí a navždy ukončila strach, který s sebou hrozba onemocnění obrnou přinášela. Společnost dostala název Pfizer Inc. a pokračovala v inovaci léků po celá sedmdesátá a osmdesátá léta, která byla základem dalšího růstu a expanze.
 
Pokud se chcete dozvědět o naší historii více, 
navštivte https://www.pfizer.com/people/history.
​​​​​​​

PP-CPF-CZE-0044
Investors

Healthcare

Professionals

Ochrana soukromíPodmínky používáníSoubory cookies Sitemap

© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.

Hlášení nežádoucích příhod
Pacienti by měli vždy požádat o radu svého lékaře v případě výskytu nežádoucích příhod.
Pokud chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s podáním vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19, můžete použít webový portál na https://www.pfizersafetyreporting.com

Dále lze nahlásit nežádoucí příhodu jakéhokoli produktu společnosti Pfizer na emailovou adresu: [email protected] nebo zavolat na 00420 283 004 111. Další možností pro pacienty i zdravotnické pracovníky je hlásit nežádoucí příhody pomocí formuláře na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

Informace o produktech poskytované na těchto stránkách jsou určeny pouze pro obyvatele České republiky. Produkty zde diskutované mohou mít v různých zemích různé označení.

 

PP-CPF-CZE-0048