• Novinky

  • Kontakt

   

Naše nové logo 

​​​​​​​Společnost Pfizer zásadně mění svou firemní identitu a značku! V roce 2021 jsme světu představili nové logo, které nahradilo všem známý modrý ovál provázející společnost Pfizer více než 70 let.

Impulsem k této velké změně bylo rozhodnutí společnosti Pfizer z roku 2020 zaměřit se zcela a výhradně na to, abychom světu přinášeli průlomové léky, které mění životy pacientů. Do té doby měla společnost Pfizer ve svém portfoliu i starší léky bez patentové ochrany a také divizi volně prodejných léků. V roce 2020 se tak zformoval nový, štíhlejší a pružnější Pfizer. Prostě „nový Pfizer“. A tomu odpovídá také naše nová korporátní identita a značka (logo). Logo je moderní a dynamické, ale přitom vychází z naší historie. Vzniklo rozpojením původního modrého oválu a nyní připomíná stylizovanou dvoušroubovici DNA, která dokonale vystihuje naši orientaci na vědu a vědecké inovace.

Poprvé v naší historii byly v logu použity také dva odlišné, samostatné barevné odstíny, které symbolizují naše zaujetí pro výzkum a lidské zdraví. Zajímavostí je, že do výběru nového loga se zapojilo přes čtyři tisíce pacientů a dva tisíce lékařů z celého světa. Z původních 200 návrhů prošlo do finále kvarteto návrhů, z nichž bylo nakonec vybráno vítězné logo s dvoušroubovicí DNA. Jeho autorem je brooklynské studio Team. 
​​​​​​
Pojďte se podívat na příběh, který vyjadřuje, jaký význam pro nás má věda. Abychom mohli přinášet průlomové léky, změnili jsme způsob, jakým pracujeme. Stejně tak se mění i naše logo. Z ikonického modrého oválu se stala dvoušroubovice DNA, která symbolizuje sílu vědu, inovace a naše odhodlání přinášet průlomové léky.  
„Po 171 letech jsme došli do nové éry. Je to doba mimořádného zaměření se na vědu a na naše pacienty. Pfizer nejenže nemoci léčí – my je umíme vyléčit a předcházet jim,“ říká k nové identitě společnosti Albert Bourla, CEO Pfizer.

​​​Více informací o naší nové firemní identitě a značce se můžete dočíst na speciální stránce NEW PFIZER (pouze v anglickém jazyce).

NOVÉ LOGO KE STAŽENÍ JE K DISPOZICI ZDE: .jpg a .png

O další formáty loga můžete požádat zde: katerina.popova@pfizer.com 


​​​​​​​
PP-CPF-CZE-0070
O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us

​​​​​​​​​​​​​​© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.