• Novinky

  • Kontakt

Pfizer je nejatraktivnějším zaměstnavatelem ve svém oboru

Farmaceutická společnost Pfizer se letos v konkurenci dalších farmaceutických firem umístila na špičce žebříčku společnosti Access to Medicine Foundation, která se zaměřila na zhodnocení situace v oblasti antimikrobiální rezistence.

Antimikrobiální rezistence je reálná hrozba, která již nyní ohrožuje životy mnoha milionů lidí a v budoucnu může mít katastrofální důsledky. V Evropě každým rokem umírá 33 000 lidí kvůli bakteriální infekci, na kterou již nefungují stávající antibiotika.

Zmíněná zpráva společnosti Access to Medicine Foundation vyzdvihla zejména skutečnost, že společnost Pfizer je jedna z mála velkých farmaceutických společností, které jsou stále aktivní ve výzkumu a vývoji nových antibakteriálních léků a vakcín zaměřených na nebezpečné patogeny. Dalším kladně hodnoceným projektem jsou opatření, kterými společnost minimalizuje dopady výroby antibiotik na životní prostředí.

Stejně tak tato nezávislá společnost ocenila, že Pfizer věnuje velkou pozornost sdílení velmi důležitých dat z monitorovacího programu ATLAS, který sleduje situaci týkající se antimikrobiální rezistence v 73 zemích. A také vyzdvihla podporu edukace, která zabraňuje zvyšování rezistence.

O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us