• Novinky

  • Kontakt

PODPORUJEME TELEMEDICÍNU A DIGITALIZACI

Telemedicína, digitální, asistenční a další moderní technologie nabývají v péči o zdraví na stále větší důležitosti. Proto společnost Pfizer Česká republika v roce 2021 významně přispěla ke vzniku Aliance pro telemedicínu a digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb (ATDZ). Pavel Sedláček, generální ředitel společnosti Pfizer Česká republika, je také členem její správní rady. 

Cílem nezávislé odborné platformy je sdružovat klíčové stakeholdery z oblasti telemedicíny a digitalizace zdravotnictví a sociálních služeb. Aliance tedy propojuje nejen poskytovatele moderních technologií a inovativních řešení, IT společnosti, zástupce farmaceutických společností, firem z oblasti zdravotnictví a sociálních služeb či poskytovatele zdravotních a sociálních služeb, ale i vysoké školy, výzkumné a vědecké instituce či významné experty. 
​​​​​​​
„Nové digitální a telekomunikační technologie mohou významně přispět k modernizaci a zefektivnění zdravotní péče i navazujících služeb. Aliance se proto bude mimo jiné zasazovat o další elektronizaci českého zdravotnictví, rozvoj asistenčních a asistivních technologií nebo digitalizaci vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví a sociálních službách,“ přibližuje vizi platformy Pavel Sedláček.

Na základě memoranda se Aliance stala partnerem Ministerstva zdravotnictví České republiky. Kromě aktivit zaměřených na Česko se platforma chystá zapojit také do mezinárodních projektů v rámci Digital Health Europe.
​​​​​​​

PP-UNP-CZE-0010
O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us

​​​​​​​​​​​​​​© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.