• Novinky

  • Kontakt

PFIZER SPOLUPRACUJE S BEAM A ACUITAS

Společnost Pfizer v lednu oznámila zahájení exkluzivní spolupráce se společností BEAM v oblasti programů pro vzácná onemocnění. Zároveň jsme oznámili prohloubení spolupráce s Acuitas Therapeutics, výrobcem lipidových nanočástic (LPN), jejichž použití je nezbytné při výrobě léčiv s messenger RNA (mRNA) technologií. 

Spolupráce s oběma výše uvedenými společnostmi představuje prohlubování a rozšiřování našich možností vývoje dalších léků na bázi mRNA. Jejího potenciálu nově využije prostřednictvím spolupráce s biotechnologickými firmami Acuitas Therapeutics a Beam.

Firma Acuitas Therapeutics, která se zabývá vývojem lipidových nanočástic umožňujících přenos mRNA do buněk, poskytne společnosti Pfizer licenci k využití této technologie pro až 10 vyvíjených vakcín a léčiv. 

Cílem dohodnuté čtyřleté spolupráce s firmou Beam je výzkum zaměřený na léčbu vzácných vrozených onemocnění jater, svalů a centrální nervové soustavy pomocí mRNA, která umožní opravu chybné báze genu.
​​​​​​​
PP-UNP-CZE-0011
O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us

​​​​​​​​​​​​​​© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.