KontaktInvestorsHealthcare ProfessionalsKontakt
HomeNovinkyPfizer spolupracuje s BEAM a AcuitasPfizer spolupracuje s BEAM a Acuitas

Společnost Pfizer v lednu oznámila zahájení exkluzivní spolupráce se společností BEAM v oblasti programů pro vzácná onemocnění. Zároveň jsme oznámili prohloubení spolupráce s Acuitas Therapeutics, výrobcem lipidových nanočástic (LPN), jejichž použití je nezbytné při výrobě léčiv s messenger RNA (mRNA) technologií. 

Spolupráce s oběma výše uvedenými společnostmi představuje prohlubování a rozšiřování našich možností vývoje dalších léků na bázi mRNA. Jejího potenciálu nově využije prostřednictvím spolupráce s biotechnologickými firmami Acuitas Therapeutics a Beam.

Firma Acuitas Therapeutics, která se zabývá vývojem lipidových nanočástic umožňujících přenos mRNA do buněk, poskytne společnosti Pfizer licenci k využití této technologie pro až 10 vyvíjených vakcín a léčiv. 

Cílem dohodnuté čtyřleté spolupráce s firmou Beam je výzkum zaměřený na léčbu vzácných vrozených onemocnění jater, svalů a centrální nervové soustavy pomocí mRNA, která umožní opravu chybné báze genu.
​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​

PP-UNP-CZE-0011
Investors Healthcare ProfessionalsOchrana soukromíPodmínky používáníSoubory cookies Sitemap  
© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.
PP-CPF-CZE-0048

Hlášení nežádoucích příhod
Pacienti by měli vždy požádat o radu svého lékaře v případě výskytu nežádoucích příhod.
Pokud chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s podáním vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19, můžete použít webový portál na https://www.pfizersafetyreporting.com
Dále lze nahlásit nežádoucí příhodu jakéhokoli produktu společnosti Pfizer na emailovou adresu: CZE.AEReporting@pfizer.com , nebo zavolat na 00420 283 004 111.
Další možností pro pacienty i zdravotnické pracovníky je hlásit nežádoucí příhody pomocí formuláře na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.
Informace o produktech poskytované na těchto stránkách jsou určeny pouze pro obyvatele České republiky.
Produkty zde diskutované mohou mít v různých zemích různé označení.