• Novinky

  • Kontakt

Pfizer a Bain Capital zakládají společnost Cerevel Therapeutics

23. října 2018 – Společnost Pfizer a Bain Capital oznámily založení nové společnosti Cerevel Therapeutics, která se zaměří na vývoj léků pro léčbu onemocnění centrálního nervového systému, včetně Parkinsonovy nemoci, Alzheimerovy choroby, epilepsie, schizofrenie a závislostí.


Společnost Pfizer do Cerevel Therapeutics (dále jen „Cerevel“) přispěje vyvíjenými neurofarmaky, mezi nimiž jsou tři ve fázi klinických testů a několik dalších v předklinické fázi. Pfizer bude ve společnosti Cerevel vlastnit 25% podíl a v představenstvu zasednou dva jeho manažeři – viceprezident a vědecký ředitel pro vnitřní lékařství Morris Birnbaum a viceprezident pro globální obchodní rozvoj Doug Giordano. „Jsme rádi, že Cerevel převezme vývoj těchto látek od společnosti Pfizer a bude přispívat k širšímu vědeckému poznání Alzheimerovy choroby nebo Parkinsonovy nemoci a usnadňovat život pacientům i jejich rodinám,“ říká Morris Birnbaum.

O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us