Kontakt

Investors

Healthcare Professionals

Kontakt

HomeNovinkyNově zvolené představenstvo aifp: otevřenost, jasné postoje ...
TISKOVÁ ZPRÁVA Asociace inovativního farmaceutického průmyslu
Nově zvolené představenstvo aifp: otevřenost, jasné postoje a partnerství

V Praze 20. prosince 2021
​​​​​​​
Zástupci inovativních farmaceutických společností sdružených v Asociaci inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) zvolili nové zástupce do svého představenstva. V nadcházejícím dvouletém období 2022–2023 bude předsedou představenstva asociace MUDr. Pavel Sedláček ze společnosti Pfizer, post místopředsedkyně získala Ing. Daniela White, CSc., ze společnosti Novo Nordisk, místopředsedou se stal pan Kieran Leahy ze společnosti Takeda. V sedmičlenném představenstvu dále zasedne paní Carolyn Sousa ze společnosti Novartis, pan Miha Kline ze společnosti Eli Lilly, Ing. Luděk Patočka ze společnosti UCB a MUDr. Miloš Živanský, MBA ze společnosti Eisai. 

„Nově zvolené představenstvo AIFP velmi vyváženým způsobem zastupuje jak různé velikosti a zaměření inovativních společností, tak i lokální a mezinárodní zkušenosti jednotlivých členů. Toto složení ideálně zajišťuje nejen širokou základnu našich profesních zkušeností, na které můžeme stavět, ale také nezbytnou pluralitu názorů. Hlavní cíle představenstva se nemění – stále je třeba pokračovat v aktivní podpoře jednoduššího a rychlejšího přístupu českých pacientů k inovativním a moderním lékům, protože v této oblasti má Česká republika stále mnoho co zlepšovat. S tím souvisí i naše vize přibližování těchto témat široké veřejnosti, včetně trpělivého vysvětlování hodnoty a přínosu inovativních léků pro celou společnost. Jsem hrdý na to, že máme na čem stavět, protože aktivity AIFP byly v posledních letech opravdu viditelné. Jsme nedílnou součástí odborné komunity v oblasti zdravotnictví, z čehož však také vyplývá odpovědnost a nutnost dále rozvíjet vzájemnou důvěru. Naší vizí jsou otevřenost, jasné postoje a partnerství,“ říká Pavel Sedláček, nový předseda AIFP.

Složení nového představenstva AIFP

  • Předseda: MUDr. Pavel Sedláček, generální ředitel společnosti Pfizer,
  • 1. místopředsedkyně: Ing. Daniela White, CSc., generální ředitelka společnosti Novo Nordisk,
  • 2. místopředseda: Kieran Leahy, generální ředitel společnosti Takeda pro Českou a Slovenskou republiku,
  • členka představenstva: Carolyn Sousa, generální ředitelka společnosti Novartis,
  • člen představenstva: Miha Kline, generální ředitel společnosti Eli Lilly
  • člen představenstva: Ing. Luděk Patočka, generální ředitel společnosti UCB,
  • člen představenstva: MUDr. Miloš Živanský, MBA, generální manažer společnosti Eisai pro Českou a Slovenskou republiku.


​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​O AIFP 
Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) sdružuje 35 společností, které dokáží vyvinout a uvést na trh nové, účinnější a bezpečnější léky. AIFP je členem Evropské federace farmaceutických společností a asociací (EFPIA) a intenzivně spolupracuje s Mezinárodní federací farmaceutického průmyslu a asociací (IFPMA) a Americkou asociací inovativních farmaceutických firem (PhRMA). Mezi její aktuální projekty patří mj. studie Inovace pro život, jež mapuje přínosy inovativních léčiv v ČR v konkrétních terapeutických oblastech (např. karcinom prsu, revmatoidní artritida, roztroušená skleróza či diabetes mellitus 2. typu). 

​​​​​​​

PP-CPF-CZE-0101
Investors

Healthcare

Professionals

Ochrana soukromíPodmínky používáníSoubory cookies Sitemap

© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.

Hlášení nežádoucích příhod
Pacienti by měli vždy požádat o radu svého lékaře v případě výskytu nežádoucích příhod.
Pokud chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s podáním vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19, můžete použít webový portál na https://www.pfizersafetyreporting.com

Dále lze nahlásit nežádoucí příhodu jakéhokoli produktu společnosti Pfizer na emailovou adresu: [email protected] nebo zavolat na 00420 283 004 111. Další možností pro pacienty i zdravotnické pracovníky je hlásit nežádoucí příhody pomocí formuláře na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

Informace o produktech poskytované na těchto stránkách jsou určeny pouze pro obyvatele České republiky. Produkty zde diskutované mohou mít v různých zemích různé označení.

 

PP-CPF-CZE-0048