• Novinky

  • Kontakt

Nový Pfizer – nové logo
​​​​​​​

Společnost Pfizer vznikla v roce 1849. Od té doby přinesla pacientům mnoho léků a prošla také mnoha změnami. Jedna z těch nejzásadnějších nastala v roce 2020, kdy se společnost Pfizer rozhodla zaměřit zcela a výhradně na to, aby přinášela inovativní průlomové léky, které mění životy pacientů. 

Do té doby měla společnost Pfizer ve svém portfoliu i starší léky bez patentové ochrany a také divizi volně prodejných léků. V roce 2020 se však formuje nový, štíhlejší a pružnější Pfizer, zaměřený výhradně na vědu, výzkum a vývoj inovativních léků.

Nejlépe tuto změnu definoval CEO společnosti Albert Bourla slovy: „Po 171 letech jsme došli do nové éry. Je to doba mimořádného zaměření se na vědu a na naše pacienty. Pfizer nejenže nemoci léčí – my je umíme vyléčit a předcházet jim.“ 

Součástí nové identity společnosti je také nová podoba loga, které tuto změnu odráží i navenek. 

​​​​​​​
Nové logo je moderní, dynamické a nahrazuje původní modrý ovál ve tvaru pilulky, který provázel společnost Pfizer po sedm desetiletí. 

Stylizovaná dvoušroubovice vyjadřuje naše nadšení pro vědecké inovace a použití dvou odstínů modré symbolizuje zaujetí pro vědu a zdraví pacientů. 
Zajímavostí je, že do hodnocení designu nového loga se zapojilo přes 4 000 pacientů a 2 000 lékařů z mnoha zemí, kteří pomohli vítězné logo vybrat. Autorem loga je brooklynská agentura Team.
​​​​​​​

Z historie našeho loga
  1849-1948
Od založení společnosti v roce 1849 až do roku 1948 jsme používali černobílé kulaté logo připomínající otisk razítka nesoucího původní název společnosti a místo jejího založení. 
  1948-1950
Logo z roku 1948 bylo prvním krokem k našemu ikonickému logu ve tvaru tabletky, poprvé v něm byla také použitá barva. Žlutá pomohla znázornit zeměpisné délky a šířky zeměkoule, které symbolizovaly naše mezinárodní působení.
  1950-1990
V tomto roce se do našeho loga poprvé dostává modrá barva, která nás v různých odstínech doprovází dosud. 
  1990-2009
Logo následně až do roku 2020 prošlo jen drobnými úpravami. 
  2009-2021
V roce 2009 byla například zesvětlena barevná paleta a modrý ovál byl umístěn mírně šikmo.
PP-CPF-CZE-0071
O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us

​​​​​​​​​​​​​​© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.