• Novinky

  • Kontakt

Akvizice kanadské firmy Trillium

27. srpna 2021 - Inovativní farmaceutická společnost Pfizer rozšiřuje své portfolio přípravků proti zhoubným nádorům krve a krvetvorných orgánů díky akvizici kanadské společnosti Trillium vyvíjející nové léky. 

„Tato akvizice je potvrzením našich úspěchů v oblasti inovativní léčby nádorových onemocnění. Věříme, že rozšířením portfolia hematologických přípravků docílíme dalšího pokroku v léčbě rakoviny krve,“ uvedl Andy Schmelz, globální prezident a generální ředitel společnosti Pfizer pro oblast onkologie.

Mezi hematologické malignity, jak se zhoubná onemocnění krve, kostní dřeně a lymfatických uzlin souhrnně nazývají, patří různé typy leukémie, mnohočetný myelom či lymfom. Leukémie patří k relativně častým nádorovým onemocnění. V roce 2020 některým jejím typem onemocnělo na celém světě přes 1 milion osob, což představuje téměř 6 % všech diagnostikovaných zhoubných nádorů. A některé z forem leukémie pak v loňském roce podlehlo přes 700 000 lidí. 
PP-CPF-CZE-0053
O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us

​​​​​​​​​​​​​​© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.