• Novinky

  • Kontakt

AKVIZICE BIOHAVEN – léčba migrény

Biofarmaceutická společnost Pfizer uzavřela dohodu o akvizici společnosti Biohaven Pharmaceutical. Díky převzetí Biohaven rozšíříme své inovativní portfolio o průlomové léky pro akutní i preventivní léčbu migrény. 
​​​​​​​

Nový typ léků na léčbu migrény představuje velkou naději pro pacienty z celého světa. „Jsme přesvědčeni, že společnost Pfizer má díky své velikosti a dovednostem ideální předpoklady k tomu, aby těmto přípravkům pomohla dosáhnout plného potenciálu,“ uvedl k akvizici Nick Lagunowich, globální ředitel společnosti Pfizer pro vnitřní lékařství.

Migrénou trpí celosvětově přibližně miliarda lidí. Postihuje převážně ženy, které tvoří plné tři čtvrtiny pacientů. Potřeby léčby pacientů s migrénou zůstávají doposud z velké části nenaplněné, a to jak v oblasti akutní, tak i profylaktické terapie (prevence). Podle Světové zdravotnické organizace patří migréna mezi desítku nejvíce omezujících onemocnění vůbec.
​​​​​​​
PP-UNP-CZE-0019
O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us

​​​​​​​​​​​​​​© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.