KontaktInvestorsHealthcare ProfessionalsKontakt
HomeNovinkyPfizer spolupracuje s BEAM a AcuitasAKVIZICE BIOHAVEN – LÉČBA MIGRÉNY

Biofarmaceutická společnost Pfizer uzavřela dohodu o akvizici společnosti Biohaven Pharmaceutical. Díky převzetí Biohaven rozšíříme své inovativní portfolio o průlomové léky pro akutní i preventivní léčbu migrény. 

Nový typ léků na léčbu migrény představuje velkou naději pro pacienty z celého světa. „Jsme přesvědčeni, že společnost Pfizer má díky své velikosti a dovednostem ideální předpoklady k tomu, aby těmto přípravkům pomohla dosáhnout plného potenciálu,“ uvedl k akvizici Nick Lagunowich, globální ředitel společnosti Pfizer pro vnitřní lékařství.

Migrénou trpí celosvětově přibližně miliarda lidí. Postihuje převážně ženy, které tvoří plné tři čtvrtiny pacientů. Potřeby léčby pacientů s migrénou zůstávají doposud z velké části nenaplněné, a to jak v oblasti akutní, tak i profylaktické terapie (prevence). Podle Světové zdravotnické organizace patří migréna mezi desítku nejvíce omezujících onemocnění vůbec.
​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

PP-UNP-CZE-0019
Investors Healthcare ProfessionalsOchrana soukromíPodmínky používáníSoubory cookies Sitemap  
© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.
PP-CPF-CZE-0048

Hlášení nežádoucích příhod
Pacienti by měli vždy požádat o radu svého lékaře v případě výskytu nežádoucích příhod.
Pokud chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s podáním vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19, můžete použít webový portál na https://www.pfizersafetyreporting.com
Dále lze nahlásit nežádoucí příhodu jakéhokoli produktu společnosti Pfizer na emailovou adresu: CZE.AEReporting@pfizer.com , nebo zavolat na 00420 283 004 111.
Další možností pro pacienty i zdravotnické pracovníky je hlásit nežádoucí příhody pomocí formuláře na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.
Informace o produktech poskytované na těchto stránkách jsou určeny pouze pro obyvatele České republiky.
Produkty zde diskutované mohou mít v různých zemích různé označení.