KontaktInvestorsHealthcare ProfessionalsKontakt
HomeInovace a výzkumVýzkum a vývojVýzkum a vývoj

Mezinárodní výzkumné a vývojové aktivity společnosti Pfizer naplňují její poslání, kterým je vyvíjet průlomové léky, které mění život pacientů. Zlepšením zdravotního stavu umožňují pacientům prožít zdravější, kvalitnější a delší život.


Náš výzkum se zaměřuje na vývoj inovativních a tzv. first-in-class molekul s novým mechanismem účinku. Například v oblasti kardiovaskulárních a metabolických onemocnění se soustředíme na DNA technologii, v oblasti vzácných onemocnění využíváme metody genové terapie. Další významnou oblastí výzkumu je vývoj vakcín proti závažným infekčním onemocněním, včetně covidu-19. Do výčtu hlavních terapeutických oblastí tedy patří zejména interní medicína s kardiovaskulárními a metabolickými chorobami, onkologie s širokým spektrem nádorových onemocnění, léčba tzv. vzácných onemocnění a závažných zánětlivých chorob autoimunitního nebo infekčního původu.


Než je takový průlomový léčivý přípravek uveden na trh, je potřeba otestovat miliony chemických látek, z nichž se vyberou ty vhodné, které jsou skutečně účinnými potenciálními léčivy. Následuje řada preklinických a klinických testů, než mohou být schváleny jako léčivý přípravek a uvedeny na trh. Od objevu po schválení může uplynout až 15 let a průměrné náklady dosahují 2,6 miliardy dolarů. Například v roce 2022 investoval Pfizer do výzkumu a vývoje téměř dvanáct miliard dolarů.

 

PP-UNP-CZE-0137
Investors

Healthcare

Professionals

Ochrana soukromíPodmínky používáníSoubory cookies Sitemap

© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.

Hlášení nežádoucích příhod
Pacienti by měli vždy požádat o radu svého lékaře v případě výskytu nežádoucích příhod.
Pokud chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s podáním vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19, můžete použít webový portál na https://www.pfizersafetyreporting.com

Dále lze nahlásit nežádoucí příhodu jakéhokoli produktu společnosti Pfizer na emailovou adresu: [email protected] nebo zavolat na 00420 283 004 111. Další možností pro pacienty i zdravotnické pracovníky je hlásit nežádoucí příhody pomocí formuláře na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

Informace o produktech poskytované na těchto stránkách jsou určeny pouze pro obyvatele České republiky. Produkty zde diskutované mohou mít v různých zemích různé označení.

 

PP-CPF-CZE-0048