• Novinky

  • Kontakt

INOVACE


Společnost Pfizer patří ke špičce mezi inovativními farmaceutickými společnostmi. To potvrdil v roce 2021 také žebříček  Boston Consulting Group (BCG), ve kterém jsme se umístili v první desítce nejinovativnějších firem světa.

Společnost Pfizer byla založena v New Yorku již v roce 1849 a naším prvním produktem bylo antiparazitikum santonin, které se prodávalo ve tvaru bonbónu s mandlovo-karamelovou příchutí, což znamenalo okamžitý úspěch. Od té doby společnost Pfizer vyvíjela nové a nové inovace a patenty, až jsme v padesátých letech 20. století uvedli na trh první lék vyvinutý našimi vědci v našich laboratořích (antibiotikum), čímž začala éra jedné z největších světových farmaceutických společností. Pfizer se nikdy nebál vstupovat do nových  terapeutických oblastí nebo do neprobádaných vod vědy. Velký zlom pro náš rozvoj znamenala například orální vakcína proti dětské obrně, díky které byly před touto nebezpečnou virovou infekcí ochráněny miliony dětí po celém světě.

Dnes je Pfizer společností vyvíjející a vyrábějící nejen farmaceutické léky, ale také léky biologické a vakcíny. Přitom právě biotechnologie představují špičku lékařského vývoje a vývoj biologických produktů patří k nejsložitějším a nejdelším. K hodnocení klinických dat používáme umělou inteligenci a klademe důraz na digitalizaci našich procesů.

Rok 2020 pro nás představuje další mezník. Završili jsme rozsáhlou transformaci společnosti, díky které se můžeme nadále soustředit na naše ryze inovativní léky v rámci našeho štíhlejšího, avšak více flexibilního portfolia. Zůstáváme přední světovou biofarmaceutickou společností zaměřenou na výzkum a vývoj nejmodernějších léků, otevřenou nekonečným možnostem vědy.​​​​​​​​​​
​​​​​​​
Stáváme se „novým“ Pfizerem, který má jediný cíl – přinášet pacientům průlomové léky, které mění jejich životy. Nový Pfizer reprezentuje naše nové logo, které volně navazuje na původní modrý ovál, avšak je rozpojený do tvaru připomínajícího šroubovici DNA.
Náš inovativní přístup se promítá i do naší externí spolupráce. Pfizer organizuje celosvětovou síť hubů zaměřenou na podporu start-upů, kterým pomáháme prostřednictvím našich zkušeností a know-how realizovat zajímavé nápady zlepšující péči o pacienty. Vybraným start-upům pomáháme přivést k pacientům produkty či aplikace k prevenci, časné diagnostice nebo dodržování léčby. Mezi úspěšná inovativní řešení, která z této spolupráce vzešla, patří například senzory, které detekují srdeční arytmii, nebo dotazníky s podporou umělé inteligence, jež pomáhají diagnostikovat vzácná onemocnění.
PP-CPF-CZE-0085
O NÁS O společnosti Úvodní slovo Generálního ředitele Pomáháme Dary a granty Transparentní spolupráce INOVACE A VÝZKUM Vakcíny Onkologie Kardiolovaskulární onemocnění Vzácná onemocnění Chronická zánětlivá onemocnění Infekční onemocnění Závislost na tabáku Genová terapie Klinické testy Výzkum a vývoj PRODUKTY VPOIS Odborný informační servis Hlášení nežádoucích účinků KARIÉRA/CAREER Jsme Pfizer Benefity Přidej se k nám We are Pfizer Benefits Join us

​​​​​​​​​​​​​​© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.