KontaktInvestorsHealthcare ProfessionalsKontakt
HomeInovace a výzkumInovaceInovace

Společnost Pfizer patří ke špičce mezi inovativními farmaceutickými společnostmi. To potvrdil v roce 2021 také žebříček  Boston Consulting Group (BCG), ve kterém jsme se umístili v první desítce nejinovativnějších firem světa.

Společnost Pfizer byla založena v New Yorku již v roce 1849 a naším prvním produktem bylo antiparazitikum santonin, které se prodávalo ve tvaru bonbónu s mandlovo-karamelovou příchutí, což znamenalo okamžitý úspěch. Od té doby společnost Pfizer vyvíjela nové a nové inovace a patenty, až jsme v padesátých letech 20. století uvedli na trh první lék vyvinutý našimi vědci v našich laboratořích (antibiotikum), čímž začala éra jedné z největších světových farmaceutických společností. Pfizer se nikdy nebál vstupovat do nových  terapeutických oblastí nebo do neprobádaných vod vědy. Velký zlom pro náš rozvoj znamenala například orální vakcína proti dětské obrně, díky které byly před touto nebezpečnou virovou infekcí ochráněny miliony dětí po celém světě.

Dnes je Pfizer společností vyvíjející a vyrábějící nejen farmaceutické léky, ale také léky biologické a vakcíny. Přitom právě biotechnologie představují špičku lékařského vývoje a vývoj biologických produktů patří k nejsložitějším a nejdelším. K hodnocení klinických dat používáme umělou inteligenci a klademe důraz na digitalizaci našich procesů.

Rok 2020 pro nás představuje další mezník. Završili jsme rozsáhlou transformaci společnosti, díky které se můžeme nadále soustředit na naše ryze inovativní léky v rámci našeho štíhlejšího, avšak více flexibilního portfolia. Zůstáváme přední světovou biofarmaceutickou společností zaměřenou na výzkum a vývoj nejmodernějších léků, otevřenou nekonečným možnostem vědy.​​​​​​​​​​

Stáváme se „novým“ Pfizerem, který má jediný cíl – přinášet pacientům průlomové léky, které mění jejich životy. Nový Pfizer reprezentuje naše nové logo, které volně navazuje na původní modrý ovál, avšak je rozpojený do tvaru připomínajícího šroubovici DNA.


Náš inovativní přístup se promítá i do naší externí spolupráce. Pfizer organizuje celosvětovou síť hubů zaměřenou na podporu start-upů, kterým pomáháme prostřednictvím našich zkušeností a know-how realizovat zajímavé nápady zlepšující péči o pacienty. Vybraným start-upům pomáháme přivést k pacientům produkty či aplikace k prevenci, časné diagnostice nebo dodržování léčby. Mezi úspěšná inovativní řešení, která z této spolupráce vzešla, patří například senzory, které detekují srdeční arytmii, nebo dotazníky s podporou umělé inteligence, jež pomáhají diagnostikovat vzácná onemocnění.


PP-CPF-CZE-0085
Investors

Healthcare

Professionals

Ochrana soukromíPodmínky používáníSoubory cookies Sitemap

© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.

Hlášení nežádoucích příhod
Pacienti by měli vždy požádat o radu svého lékaře v případě výskytu nežádoucích příhod.
Pokud chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s podáním vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19, můžete použít webový portál na https://www.pfizersafetyreporting.com

Dále lze nahlásit nežádoucí příhodu jakéhokoli produktu společnosti Pfizer na emailovou adresu: [email protected] nebo zavolat na 00420 283 004 111. Další možností pro pacienty i zdravotnické pracovníky je hlásit nežádoucí příhody pomocí formuláře na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

Informace o produktech poskytované na těchto stránkách jsou určeny pouze pro obyvatele České republiky. Produkty zde diskutované mohou mít v různých zemích různé označení.

 

PP-CPF-CZE-0048