KontaktInvestorsHealthcare ProfessionalsKontakt
HomeInovace a výzkumChronická zánětlivá onemocněníChronická zánětlivá onemocnění

Zánět je odpovědí organismu na poškození tkáně. Fyziologicky zastává obrannou funkci, ale může být také poškozující reakcí organismu. U autoimunitních chorob, jako je revmatoidní artritida, lupus, ulcerózní kolitida, Crohnova choroba a mnoho dalších, imunitní systém působí proti vlastním tkáním a dochází k rozvoji chronického zánětu, který poškozuje orgány. Tyto bolestivé a vysilující choroby omezují kvalitu života pacientů a mohou vést k trvalým, nenávratným poškozením i ke zkrácení života. Mnoho z těchto chorob je obtížně léčitelných a i přes pokroky, které medicína za uplynulé dekády udělala, stále existují v jejich léčbě nenaplněné potřeby.

S rozvojem poznatků ohledně patofyziologie zánětu dochází také k rozvoji nových, selektivnějších protizánětlivých léků, které cílí na klíčové cesty zánětu. Lidé s autoimunitními a zánětlivými chorobami tak mají stále novou naději. Výzkum ve společnosti Pfizer je zaměřen na tři oblasti: revmatologii, dermatologii a gastroenterologii.

Zaměřujeme se na vývoj léků, které povedou k dosažení remise onemocnění a jeho úplného vyléčení. Věříme, že z dlouhodobého pohledu těchto cílů dosáhneme právě vývojem selektivních léků, které cíleně inhibují prozánětlivé dráhy a mají nízké bezpečnostní riziko.

Před dvaceti lety se stala přelomovou biologická léčba a její vývoj neustále pokračuje.

Mezi prvními biologickými léky pro léčbu chronických zánětlivých chorob byly inhibitory TNF. Blokádou TNF (= prozánětlivá bílkovina) dochází k útlumu zánětu, ke zpomalení progrese onemocnění a k potlačení příznaků choroby. Inhibitory TNF se používají v léčbě revmatických, kožních i střevních onemocnění: revmatoidní artritida, ankylozující spondylitida, psoriatická artritida, neradiografická axiální spondylitida, juvenilní idiopatická artritida, lupénka a nespecifické střevní záněty.

Novou skupinou cílených protizánětlivých léčiv jsou inhibitory Janus kináz (JAK). První přípravky byly v EU schválené v roce 2017. Jejich výhodou oproti biologickým lékům podávaným injekčně je perorální podání ve formě tablet a rychlý nástup účinku. Používají se v léčbě revmatoidní a psoriatické artritidy a ulcerózní kolitidy.

Výzkum a vývoj společnosti Pfizer se zaměřují na léky cílící na dráhy JAK, ale i na léky příštích generací šité na míru proti různým chorobám, jako je revmatoidní artritida, lupus, psoriáza, ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, nealkoholová steatohepatitida, atopická dermatitida, alopecie a vitiligo.

PP-INP-CZE-0004
Investors Healthcare ProfessionalsOchrana soukromíPodmínky používáníSoubory cookies Sitemap  
© 2022 Vytvořil a spravuje: Pfizer, spol. s r.o.
PP-CPF-CZE-0048

Hlášení nežádoucích příhod
Pacienti by měli vždy požádat o radu svého lékaře v případě výskytu nežádoucích příhod.
Pokud chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s podáním vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19, můžete použít webový portál na https://www.pfizersafetyreporting.com
Dále lze nahlásit nežádoucí příhodu jakéhokoli produktu společnosti Pfizer na emailovou adresu: CZE.AEReporting@pfizer.com , nebo zavolat na 00420 283 004 111.
Další možností pro pacienty i zdravotnické pracovníky je hlásit nežádoucí příhody pomocí formuláře na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.
Informace o produktech poskytované na těchto stránkách jsou určeny pouze pro obyvatele České republiky.
Produkty zde diskutované mohou mít v různých zemích různé označení.