Skip directly to content

Kdo jsme - představení společnosti

Společnost Pfizer Inc. je přední světová biofarmaceutická společnost založená na výzkumu a vývoji vlastních léků. Od svého založení v roce 1849 sídlí v New Yorku, USA.

České republice byla společnost Pfizer založena v roce 1993. Dnes zaujímáme významné postavení na trhu s léčivy v České republice, kde patříme mezi pět největších farmaceutických společností v ČR, přibližně 5% tržního podílu.

Zabýváme se výzkumem, vývojem a prodejem humánních léčiv, a to i biologických léků či vakcín. Do našeho portfolia spadají také zdravotnické prostředky a některé další spotřební produkty. Provádíme také klinická hodnocení nových léků, a to i v České republice.

Celosvětově zaměstnáváme více než 97 000 zaměstnanců a naše léky jsou k dostání ve více než 175 zemích světa. Vyrábíme léčivé přípravky ve více než patnácti terapeutických oblastech, přičemž k hlavním terapeutickým oblastem v České republice patří onkologie, revmatologie, kardiologie, vakcíny, centrální nervový systém a gynekologie.

V roce 2014 založila společnost Pfizer Inc. v Praze své páté Global Financial Solutions (GFS) centrum na světě, které je zároveň druhé v Evropě a první ve Střední a Východní Evropě. Počet zaměstnanců tohoto finančního centra sdílených služeb se neustále zvyšuje. Naším cílem do konce roku 2018 je dosáhnout počtu 200 specialistů GFS centra v Praze, které bude podporovat země střední a východní Evropy, severní Afriky a Středního Východu.

Cílem personální politiky společnosti Pfizer je být jedním z nejvyhledávanějších zaměstnavatelů ve farmaceutickém průmyslu, a to jak z hlediska ohodnocení zaměstnanců, tak kvality nabízených zaměstnaneckých výhod, či možností profesního i osobního růstu zaměstnanců. Navštivte další stránky rubriky “Kariéra” a informujte se o našich benefitech a otevřených pracovních pozicích.

Třeba právě vy se stanete součástí našeho týmu!

Návrat na předchozí stránku